Nem szeretem a megszorításokat! Ügyfeleim pedig végképp nem szeretik: csak erőlködés, verejtékező homlok és hangos nyögések születnek belőle, eredménye pedig nagyon ritkán kecsegtet valami kézzel foghatóval. Ha valami megszorul, az sosem lehet jó.

Ezért jó lenne elhinnem Matolcsy Györgynek, hogy a ma bejelentettek nem megszorítások, hanem az ország egészének segítő intézkedések. Azonban bármennyire forgatom a számokat, bármennyire osztok és szorzok, nekem valahogyan nem jön ki a képlet. Ha valamit emelek, nevezetesen adókat, sőt még létre is hozok egy újat, akkor az több pénzt von el az emberektől, amit ők megszorításként fognak megélni.
Aztán lehet, hogy bennem van a hiba, és nem látom át az egészet. Lehet, csak az ügyfeleim miatt érzett aggodalom mondatja velem, hogy a huszonöt százalékos általános forgalmi adót megemelni huszonhét százalékra nem tesz jót a zsebünknek. Hiszen, ha emelkedik az áfa, nő a WC-papír, az elhasználódott pumpa és kefe, a tisztítószerek ára, amit a vendégeimre kell áthárítanom, ezzel is emelve a szolgáltatásom díját. Képzeljük el a helyzetet, amikor már nemcsak egy százassal kell készülni az aluljáró mellékhelyiségébe, de még egy öt forintossal is.
A nemzetgazdasági miniszter mégis azt mondja, hogy ez nem megszorítás, élénkíteni fogja a belső gazdaságot, befoltozza a lyukakat, csökkenti az államadósságot és még ki tudja milyen hatásai lesznek. Lehet, úgy vannak az egésszel, hogy addig-addig mondják az embereknek a dolgot, amíg azok el nem hiszik, de sajnos a számok makacsabbak annál, hogy megváltozzanak, és a "25 < 27" reláció kikezdhetetlen tény marad. Bár a kétharmad talán erre is feljogosítja őket, ki tudja?

De nem csak áfát fognak emelni, hanem - és itt most szemüveget emelek és vágólapot - munkavállalói egészségbiztosítási járulékot, méghozzá egy egész százalékponttal. Tehát a hét és fél százalékos adóból nyolc és fél százalékos adó lesz. Forintosítva: százezer bruttó esetén nem 7500 forint, hanem 8500 forint lesz a levonás. Bár ezt csak a forradalmár énem mondatja velem, nem az adószakértői hozzáértésem.
Ez azonban némileg elgondolkodtat: bruttó százezer forintnál ez három egész és egyharmad vizitdíj, amit akkor is meg kell fizetnem, ha nem megyek orvoshoz. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy a munkavállalói egészségbiztosítási járulék és a vizitdíj közé egyenlőségjelet lehetne tenni, mégis elgondolkodtat, hogy valójában az eseti díjnak jobban örülnék, mint a rendszeres adónak. Hiszen nem várhatom el minden aluljárót használótól, hogy fizessem nekem háromszázharminchárom forintot csak azért, mert elhaladt az illemhely előtt, de azoktól jogosan követelem a százast, aki használja a fülkéim csendjét a felfrissülésre.

Szóval, szeretnék én hinni, de sajnos nem tudok.
Szerző: WC-fülke forradalmár  2011.09.19. 22:04 Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://wcfulkeforradalmar.blog.hu/api/trackback/id/tr843239613

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása